Kihnu Keretäüs - kodukohvikute päev

Juuni esimesel nädalavahetusel on Kihnu suvisesse kultuurikalendrisse lisandunud kodukohvikute päev, millesse mahub maitseüllatusi, mõnusat suvist meelelahutust ja õhtune pidu.                                                                       

Sündmus on saanud humoorika ja väga sobiva nime Kihnu Keretäüs, nii et kui kõigil teistel Eestimaal väga populaarseks saanud kohvikupäevadel saab süüa, siis Kihnus saab hea keretäie!

Kõhtu tuleks kõvasti ruumi varuda, sest valikus on toekamaid praade ja suppe, magusaid ja soolaseid ampse  – kodust ja restorani rooga, kihnupärast ja linna moodi söömist. Üheks oluliseks tooraineks on kindlasti kala, muidugi on valikus rohkesti räime, aga ka haugi, ahvenat, siiga, kiiska ehk kõike, mida meri pakub. Toiduvaliku märksõnadeks on tervislik, kihnupärane, eestimaine, noortepärane, maitsev.

Valikut aitab teha voldik, kus kaardil kõik kohvikud, toiduvaliku ja kultuuriprogrammi tutvustus, kontaktid ja kuidas konkreetses kohas tasuda saab. Ilmeksimatult juhatab kohale kohvikute Google maps kaart - SIIN.

Kohvikute päevade meeleolu loovad pasunakoor Õnn tuli õuele ja segakoor Tuljak. Pasunakoor tuuritab saart mööda terve päev ja pasunaid võib hüüdmas kuulda isegi Tuletorni tipus!

Üks õige ja kihnupärane suursündmus ei möödu korraliku peota ja 4. juuni õhtul toimub rahvamajas pidu pillimeestega Kert Krüsban ja Karl Kobin. Peol astuvad üles segakoor Tuljak, Kihnu noortebänd Akkab Luõma, Kihnu naisrühm Pitsid Paistvad ja Kihnu pillilapsed.

Pilet: 8€ / täiskasvanud, 5€ / õpilased ja pensionärid, mudilased tasuta!

Ilusat olemist ja maitseüllatusi pakub Kihnu kodukohvikute päev Kihnu Keretäüs kindlasti nii omadele kui ka külalistele.

Rohkem info ja pildid: FB - Kihnu keretäüs
Varasemate aastate meediat näeb siit: