Suaru sadama puhkeala

Kui valge laev ehk Kihnu Virve reisijad Kihnu toimetab, astuvad kõik saabujad kõigepealt Suaru sadamasse. Enne kui saart avastama minna, võiks korra mõelda, et vanal ajal polnudki Kihnus sadamat ning inimesi ja kaupa toimetati laevadelt randa paatidel ja hobustel ning kuiva jalaga saarele jõuda polnud lootustki.

Sadam ehitati Kihnu alles 1938. aastal, aga tänasega seda võrrelda pole mõtet. Praegu on Kihnus uus kena ja korras sadamaala, kus asuvad turuhoone, laste mänguväljak ja puhkeala. Turult saab osta kohalikku toitu ja käsitööd ning jäätist. Kohe sealsamas on välikohvik, kus piknikku pidada või lihtsalt mõnusalt aega veeta ning sadamamelu ja vaadet nautida. Ja igas suunas merele avanev vaade on nautimist väärt! Lastel on sadamas tegemist palju, nendest saavad otsemaid meremehed ja piraadid, sest lastele on ehitatud mängulaev koos liumäe ja ronimisvõimalustega.

Sadamas on avatud automaattankla, mis teenindab ka jahte, paigaldatud on välikaart ja infokiosk, kust külaline leiab kogu vajaliku informatsiooni.

Saare mereväravas saab igaüks end hästi tunda ja saarele mugavalt tere ja nägemist öelda