Kihnu naiste töötoad

Tänapäeva kihnu naine ei hoia oma mitmekesiseid oskusi vaka all ja jagab neid teistega.

Elly Karjami kodus saab osaleda eriilmelistes töötubades: valmistada huulevõiet ja jäätist ning õppida troi kudumist ja kihnupärase paela punumist.

Elly juures tehakse huulevõiet looduslikest rasvadest, näiteks kakao- või mangovõist ja mesilasvahast, millele lisatakse naturaalseid eeterlikke õlisid. Protsess kestab umbes tunni ja külastaja lahkub koos isetehtud huulepalsamiga.

Jäätist valmistab Elly naturaalsest toorainest ja kasutab marju, mis on parasjagu kättesaadavad ja hooajalised. Maius valmib umbes kahe tunniga ja jäätisemasina töötamise ajal saab soovi korral paelapunumist õppida. Punumisest ehk raskemgi on valida, millist paela teha, sest valikus on seitse erinevat kihnupärast paela.

Ellyt saab oma töötubadega kutsuda ka mandrile, näiteks jäätisemasinaga on ta käinud laste sünnipäevadel magusat rõõmu toomas.

Troi kudumist õpetab ise 100 troid kudunud Elly nii Kihnus kui ka mandril. Õpe on individuaalne ja väga paindlik ja ühe troi kudumise ajal saadakse kokku nii tihti, kui kuduja abi vajab.

Annika Annuk õpetab oma töötubades kihnu käsitööd ning küpsetab leiba ja saia.

Käsitöötubades saab õppida sitsijaki õmblemist, kinnaste ja sokkide kudumist ning säärepaela punumist. Kihnu käsitöö on moes ka mandril ja seepärast toimuvad töötoad seal, kuhu käsitöömeister kutsutakse.
Leiva ja saia küpsemise töötoad toimuvad Annika kodus Pärdi-Jaagu talus. Kihnu leiva küpsetamine on pikk protsess ja seda mitu ööpäeva jälgida poleks võimalik, seepärast on juuretis  õpilaste saabudes kääritatud ning mitme erineva leiva tegemine pooleli, et osaleja saaks kõik protsessid oma käega järgi katsetada ja lõpuks ahjusooja leiba proovida.

Kõik töötoad tuleb varem kokku leppida, et õpetaja saaks varuda materjali ja aega.