Kihnu kunstilaager tuleb taas
Metsamaa Pärimustalus 2.- 6. juulini toimuva kunstilaagri teema on sel aastal „KIHNU LINNURIIK“. Kihnu ajalooline traditsioon on elada loodusega kooskõlas – see on ajast aega Kihnu peredel hinge sees ja leiva laual hoidnud. Seekordses kunstilaagris õpime tundma nii meie saare loodust kui Kihnu kuulsaimate kunstnike loomingut.
Millest räägime?
- räägime lindude vajalikkusest ja õpime tundma erinevaid linnuliike, kes Kihnus pesitsevad,
- õpime lindude kihnukeelseid nimesid;
- räägime loodusest ja looduskaitsest, selle vajalikkusest;
- uurime erinevaid pesitsusviise;
- õpime tundma erinevate linnuliikide mune. Koskla- ja kajakamunadest saab kihnlane leivakõrvase ja peolauale koogigi, kuid kunagi ei võeta looduselt rohkem kui hädapäraselt vaja. Linnud selle all ei kannata, sest Kihnu inimene hoolib lindudest ja vajadusel abistab neid. Igal mereäärsel perel on oma kosklakong – nii kutsuvad kihnlased puu otsas olevaid spetsiaalseid inimese poolt sinna paigutatud kosklate pesitsuseks mõeldud tünne ja kaste.
Mida teeme?
Nagu kunstilaagrile kohane, saab viie laagripäeva vältel palju maalida, töid juhendab kunstiõpetaja. Õpime põhjalikult tundma kuulsaima saarelt pärit naivistide Jaan Oadi, Georg Vidriku ja Endel Tehvandi loomingut ning maalides jätkame maalimisel Kihnu naivistide traditsioone.
Kus maalime?
Maalimine toimub Kihnu Muuseumi juures, sadamas ja Kihnu tuletorni juures, samuti Linaküla rannas.
Kes juhendavad?
Kunstilaagri juhendajad on kunstnikud Jaak Visnap ja Kadri Alesmaa. Viiepäevane laager toimub koostöös Pärnu Kunstikooliga.
Pildid jõuavad näitusele!
Laagri käigus valmib mitme näituse jagu kunsti, millest toimuvad läbi suve kestvad näitused Kihnu saarel Kihnu Muuseumi välisseinal ja Metsamaa pärimustalus. Näituste pidulik avamine toimub Kihnu Mere Peol 6. juulil 2018. Näitused jäävad avatuks kuni sügiseste tormiilmade saabumiseni.
Laagri osalustasu on 120 eurot. Hind katab majutuse ja toitlustamisega seonduvad kulud. Laagri korraldamist toetab Kihnu Kultuuriprogramm.